PRATITE NAS:

Top
 

KONCERT KLASIČNE GLAZBE

14 tra

KONCERT KLASIČNE GLAZBE

KONCERT KLASIČNE GLAZBE

 

 

 

P R O G R A M

 

  1. C. Ph. E. Bach: Sonata u g-molu za flautu i basso continuo
  2. Allegro
  3. Adagio

III. Allegro

 

 

  1. A. Grgin: Capricio za flautu solo

 

  1. I. Clarke: Maya za dvije flaute i klavir

 

  1. G. Schocker: Three Dances za dvije flaute i klavir

III. Coffee Nerves

 

  1. L. van Beethoven: Sonata u E-duru, op. 109 za solo klavir

III. Gesangvoll, mit innigster Empfindung. Andante molto cantabile ed espressivo

 

  1. O. Taktakishvili: Sonata u C-duru za flautu i klavir
  2. Allegro cantabile
  3. Moderato con moto

III. Allegro scherzando

                Donka Spasevska (Zagreb, 1990.) svoje glazbeno obrazovanje započinje 1999. u Glazbenoj školi Zlatka Balokovića kod prof. Ivanke Mohović, a srednjoškolsko glazbeno obrazovanje nastavlja u Glazbenoj školi Blagoja Berse u Zagrebu kod prof. Vesne Zornjak i već tada pokazuje izniman talent i muzikalnost te osvaja brojne nagrade na regionalnim i međunarodnim natjecanjima. 2009. godine upisuje Muzičku akademiju Sveučilišta u Zagrebu u klasi izv. prof. Renate Penezić. Kroz akademsko obrazovanje sudjelovala je na mnogobrojnim Regionalnim, Državnim i Međunarodnim natjecanjima u Zagrebu i šire u kategoriji flauta gdje osvaja I., II. i III. nagrade, te u kategoriji komorni sastavi tria i kvarteti gdje osvaja I. nagrade. Nastupala je i na koncertu kao solist uz pratnju Simfonijskog orkestra Oružanih snaga Republike Hrvatske u Hrvatskom glazbenom zavodu, te ostvarila suradnju i sa Simfonijskim orkestrom Muzičke Akademije, Zagrebačkim orkestrom mladih, Zagrebačkom filharmonijom, te orkestrom Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu gdje do danas svira kao vanjski suradnik. Tijekom studija stječe i određeno pedagoško iskustvo radeći na zamjenama u Glazbenim školama Rudolfa Matza i Zlatka Balokovića u Zagrebu, te Frana Lhotke u Sisku. Od 2012.-2014. godine bila je članica Zagrebačkog ansambla flauta gdje je njegovala komorno muziciranje te ostvarila brojne zapažene nastupe diljem Hrvatske i inozemstva.

  1. završava diplomski studij s odličnim uspjehom i stječe akademski naziv Magistra muzike. 2015. godine položila je stručni ispit za zanimanje učiteljice flaute. Od 2013. godine neprekidno radi u Osnovnoj školi u Brdovcu, odjel za osnovno glazbeno obrazovanje, kao učiteljica flaute čiji učenici postižu izvrsne rezultate na Regionalnim i Međunarodnim natjecanjima. Kroz cijeli svoj radni odnos se nastavila kontinuirano usavršavati na stručnim skupovima učitelja i nastavnika flaute. Uz to redovito organizira i vlastite koncerte kako bi i dalje njegovala i razvijala svoje muzičke sposobnosti.

 

 

Tin Eugen Pavše Mandić (Zagreb, 1994.) veliki interes prema umjetnosti prikazivao je već od najmlađe životne dobi, istražujući svijet oko sebe putem linija i boja u ambijentu slikarskog i restauratorskog ateljea svoje majke, akademske slikarice. Pijanistički put započeo je kroz Umjetničku školu Franje Lučića u Velikoj Gorici, u klasi prof. Marine Štambuk-Rinčić. Osnovnoškolsko glazbeno obrazovanje završio je u Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog kod prof. Arinke Mazalin, gdje se kasnije pripremao za glazbeni studij te maturirao u klasi prof. Ivanke Kordić, čije ga stručne metode, spoznaje te umjetnički entuzijazam i danas uvelike vode kroz ljepote i izazove pedagoškog rada.

Titulu „magistra muzike“ stekao je 2020. godine, diplomiravši u klasi vrsnoga klasičnoga i jazz pijanista Veljka Glodića na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu. Završetak studija oplemenio je i opsežnim diplomskim radom „Hrvatske klavirske početnice“, pisanim pod mentorstvom istaknutoga pijanista, klavirskoga pedagoga i sociologa Jakše Zlatara, a koji novim generacijama studenata pruži uvid u povijesni presjek pijanističke literature za najmlađe na prostorima Republike Hrvatske i šire. Tijekom glazbenog obrazovanja, nastupao je na brojnim natjecanjima i smotrama mladih pijanista, kako na državnoj, tako i na međunarodnoj razini, osvajajući nagrade i priznanja. Usavršavao se pohađajući glazbene seminare domaćih i internacionalnih renomiranih pijanista poput Harija Guseka, Jakše Zlatara, Ide Gamulin, Eugena Indjica, Ratka Delorka i Josepha Turrina. Od jeseni 2020. godine, pedagoški djeluje kao učitelj i nastavnik glazbene kulture, klavira i korepeticije na više osnovnih i glazbenih škola u Zagrebu i okolici, a u rujnu 2024. dobiva radno mjesto nastavnika klavira u Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, kao i u Glazbenoj školi Bonar, u kojima radi na razvoju vlastite klase mladih glazbenika. Izuzev pedagoškog rada, kontinuirano nadograđuje vlastita znanja i vještine pohađanjem stručnih skupova, osmišljavanjem didaktičkih materijala i tehničkih vježbi za najmlađe pijaniste, kao i pripremom vlastitih nastupa.

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.